Green Vision - ekologiczne środki czyszczące w Twoim domu

Green Vision - ekologiczne środki czyszczące w Twoim domu

Ekologia wśród Polaków zyskuje na popularności. Coraz więcej z nas troszcząc się o środowisko przykłada uwagę do oszczędzania wody, energii elektrycznej oraz segreguje odpady. W dalszym ciągu jednak na naszym rynku nie ma zbyt wielu ekologicznych środków czyszczących, które można wykorzystać w domu. Dlatego też polska firma Lakma, wprowadziła serię produktów czyszczących Green Vision przyjaznych zdrowiu i środowisku.

Produkty z linii Green Vision przeznaczone są do czyszczenia łazienek, podłóg, mebli oraz dywanów. Receptury ekologicznych środków czyszczących oparte są na surowcach pochodzenia naturalnego, dlatego też są one biodegradowalne, delikatne dla skóry rąk, pozbawione substancji uczulających, a także innych składników źle wpływających na zdrowie. Produkty mogą być używane na co dzień bez obaw o środowisko, skórę dłoni, czy o alergie naszych najbliższych.

Wysokie bezpieczeństwo i ekologiczność są poświadczone przez międzynarodowy certyfikat "Ecolabel", ustanowiony przez Komisję Europejską w 1992 r. Co ważne, dzięki wykorzystaniu odpowiednich składników, produkty zachowują wysoką skuteczność działania, a także pozostawiają świeży zapach.

Istniejąca od 1993 roku firma Lakma Strefa jest jednym z czołowych polskich producentów w wybranych gałęziach chemii gospodarczej. Dzięki możliwości opracowywania nowoczesnych technologii firma może szybko reagować na potrzeby rynku. Zapewnia to przedsiębiorstwu możliwości dynamicznego rozwoju. Lakma Strefa zatrudnia wyspecjalizowany i doświadczony personel, a także dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który stale się rozwija. Doskonale wyposażone laboratorium, które posiada firma gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów. Lakma Strefa posiada zorganizowaną i rozbudowaną sieć dystrybucji swoich wyrobów na terenie całego kraju.

Sztandarowe produkty firmy Lakma Strefa to:

  • Sidolux do Ochrony i Nabłyszczania podłóg,
  • Sidolux M do mebli,
  • Sidolux do mycia specjalistycznego,
  • Sidolux do mycia uniwersalnego;
  • Sidolux Crystal,
  • Cleanlux,
  • Dywanlux,
  • Silux,
  • Satin,
  • Green Vision.


Firma Lakma Strefa jako producent wyrobów chemii gospodarczej i profesjonalnej rozumie problemy związane ze wzrostem zanieczyszczenia naszej planety. Z tego powodu, w swoich pracach badawczych, uwzględnia plan "ratowania Ziemi".

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom klientów firma zaczyna poszukiwać rozwiązań bardziej naturalnych, a także przyjaznych dla zdrowia oraz środowiska. Wprowadza więc na rynek linię ekologicznych produktów do czyszczenia pod nazwą Green Vision. Pierwsze środki tworzące serię znajdują zastosowanie w czyszczeniu podłóg, mebli, dywanów i łazienek. W przyszłości planowane jest rozwinięcie linii o kolejne produkty.
Wszystkie wyroby z serii Green Vision opatrzone są międzynarodowym znakiem "Ecolabel", który został ustanowiony przez Komisję Europejską w 1992 roku.

Oznakowanie "Ecolabel" ma na celu zachęcenie firm do wytwarzania wyrobów, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Firmy, które uzyskały certyfikat "Ecolabel" dla swoich produktów, mogą oznaczać je symbolem w kształcie stokrotki. Wskazuje on, że wyroby są mniej szkodliwe dla środowiska niż podobne tego typu produkty. Aby wyroby uzyskały znak Stokrotki muszą przejść rygorystyczne testy zweryfikowane przez niezależną instytucję.

Kryteria techniczne opracowane i przyjęte przez Komitet EUEB (European Union Ecolabelling Board) obejmują ponad dwadzieścia kategorii wyrobów, wśród nich: farby, polepszacze gleby, papier higieniczny, papier do kopiowania, detergenty do prania, żarówki, tekstylia, materace, komputery PC, komputery przenośne, uniwersalne środki czyszczące i sanitarne, detergenty do ręcznego zmywania naczyń, detergenty do zmywarek, telewizory, twarde pokrycia podłogowe, usługi hotelarskie.

Więcej informacji na temat "Ecolabel", a także listę grup wyrobów można m.in. znaleźć na stronach internetowych Komisji Europejskiej:

Linia Green Vision

Produkty z tej linii nie wywołują alergii i uczuleń, a także pozostawiają przyjemny i świeży zapach. Są bezpieczne w użytkowaniu i oparte na całkowicie biodegradowalnych surowcach.

Green Vision Meble
Płyn przeznaczony do codziennego mycia i pielęgnacji powierzchni wykonanych z płyt MDF, z drewna i tworzyw sztucznych. Szczególnie zalecany do czyszczenia mebli.

Green Vision Podłogi
Uniwersalny płyn przeznaczony do mycia i pielęgnacji wodoodpornych powierzchni twardych.

Green Vision Łazienka
Płyn przeznaczony do czyszczenia wszelkich powierzchni w łazience. Doskonale usuwa osady z kamienia wodnego, resztek mydła oraz uporczywy brud.

Green Vision Dywany
Płyn do ręcznego prania wszelkiego rodzaju dywanów, wykładzin i obić tapicerskich.  Czyści głęboko włókna i odświeża kolory. Nadaje dywanom i wykładzinom miękkość oraz puszystość, impregnuje i chroni włókna.

źródło i zdjęcia: Lakma