Czy okna z profilami PVC mogą mieć inny kolor niż biały?

Czy okna z profilami PVC mogą mieć inny kolor niż biały?

Rzeczywiście najpopularniejszym kolorem, w jakim produkuje się profile PVC jest biel. Przyczyny są dwie - po pierwsze takie profile są tańsze od barwionych, a po drugie klienci najchętniej kupują właśnie białe profile. Na wybór okna kolorowego w praktyce mogą sobie pozwolić właściciele domów jednorodzinnych.

W budynkach wielorodzinnych kolor okien jest narzucony przez dewelopera czy spółdzielnię mieszkaniową i ich zmiana naruszałaby wygląd elewacji. Stąd taka popularność okien białych.

Firma VEKA oferuje swoim klientom profile w około 100 kolorach do wyboru. Profil może mieć również wykończenie o strukturze odwzorowującej drewno, z obu stron okna lub tylko z jednej. Bowiem każde okno w systemie VEKA może być wykonane w dwóch różnych kolorach - jeden od zewnętrznej strony budynku, drugi od wewnątrz. Okna kolorowe są barwione w masie, a więc kolor się nie zetrze. Natomiast te imitujące drewno są pokryte specjalną folią.

VEKA proponuje do okien w okleinach drewnopodobnych systemy profili wykonane w koekstruzji. To oznacza, że profile są wytłaczane w kolorze możliwie najbardziej zbliżonym do koloru okleiny. Dzięki temu ewentualne uszkodzenia mechaniczne okleiny będą mało widoczne.

opr.: Joanna Zawadzka, Veka
zdjęcie: Veka

{loadposition content1802}