Kominek ekologiczny - czym jest zasilany i jakie są koszty eksploatacji?

Kominek ekologiczny - czym jest zasilany i jakie są koszty eksploatacji?

Warto iść z duchem czasu i wybierać rozwiązania wspierające nasze środowisko. Jednym z nich jest kominek ekologiczny. To zupełnie nowa koncepcja kominka zasilanego specjalnym biopaliwem, na bazie alkoholu etylowego. Dlaczego warto na niego postawić? Otóż wykorzystując go, zapomnimy o sadzy, popiele i dymieniu. Dodatkowo jest bezwonny oraz zachodzi w nim spalanie całkowite. To proekologiczne rozwiązanie.

Łatwość w użytkowaniu

Rozpalenie kominka jest proste, wystarczy napełnić zbiornik paliwem i rozpalić długą zapałką lub zapalniczką. Temperaturę w pomieszczeniu i wysokość płomienia można regulować za pomocą pilota.

Spośród zalet kominka przede wszystkim powinniśmy wymienić:

  • bezpieczeństwo - nie uświadczymy otwartych płomieni ani promienników ciepła;
  • troska o ekologię - kominek ekologiczny zużywa tylko około 0,4 litra paliwa na godzinę (1 litr wystarczy na około 4 godziny);
  • intuicyjne użytkowanie - wystarczy podłączyć go do dowolnego gniazdka elektrycznego i włączyć.

Sprawdzi się wszędzie i pozwoli zaoszczędzić!

Kominek ekologiczny może być używany w wielu miejscach w domu: w salonie, sypialni lub kuchni, a także w biurze. Koszty eksploatacji zależą od kilku czynników, takich jak wielkość pomieszczenia i częstotliwość użytkowania. Jeśli używasz go często przez kilka godzin, powinieneś spodziewać się, że zapłacisz około 800-1600 zł miesięcznie, w zależności od tego, ile biopaliwa będziesz potrzebować.

Tak samo jak przyjazny naturze kominek zredukuje średnią śladu węglowego, tak samo wsparcie specjalistów SEO pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na reklamę. Pozycjonowanie stron, oferowane przez Grupę iCEA, zostawi widoczny ślad w przestrzeni internetowej, dzięki któremu więcej potencjalnych klientów będzie w stanie trafić do polecanych przez Ciebie usług lub produktów!

Biopaliwo - jak je wybrać?

Kominek ekologiczny, jak już wspominaliśmy, zasilany jest paliwem płynnym lub żelowym. Musi być ono wykonane na bazie etanolu i wody (lub substancji żelujących w przypadku paliwa żelowego), a produktem jego spalania jest niewielka ilość dwutlenku węgla i pary wodnej.

Wysokiej jakości biopaliwo nie plami. Bioetanol nie powoduje wysuszania powietrza, ale delikatnie je nawilża. Na rynku dostępne są również biopaliwa zapachowe, np. o leśnej woni, zapachu kawy lub bardziej egzotyczne. Istotnym jest jednak, aby wybrane przez nas paliwo posiadało konieczne atesty.

Który kominek wybrać?

Kominki dzielą się na dwa rodzaje:

  • kominki wentylacyjne - tradycyjne piece metalowe oraz piece na pellet, w których spalany jest pellet z trocin, wiórów drzewnych lub kory;
  • kominki wentylowane - przeznaczone do spalania paliw płynnych (benzyna) oprócz paliw stałych, takich jak węgiel czy brykiety.

Kominek ekologiczny jest świetnym uzupełnieniem systemu grzewczego w Twoim domu. Stanowi dobry sposób na zmniejszenie ilości emitowanego CO2, a przede wszystkim wspiera nasze środowisko. Z tych względów zdecydowanie warto się nim zainteresować!

fot. otwierająca: materiały prasowe