Kominek ekologiczny - czym jest zasilany i jakie są koszty eksploatacji?
Łatwość w użytkowaniu
Rozpalenie kominka jest proste, wystarczy napełnić zbiornik paliwem i rozpalić długą zapałką lub zapalniczką. Temperaturę w pomieszczeniu i wysokość płomienia można regulować za pomocą pilota.
Spośród zalet kominka przede wszystkim powinniśmy wymienić:
- bezpieczeństwo - nie uświadczymy otwartych płomieni ani promienników ciepła;
- troska o ekologię - kominek ekologiczny zużywa tylko około 0,4 litra paliwa na godzinę (1 litr wystarczy na około 4 godziny);
- intuicyjne użytkowanie - wystarczy podłączyć go do dowolnego gniazdka elektrycznego i włączyć.
Sprawdzi się wszędzie i pozwoli zaoszczędzić!
Kominek ekologiczny może być używany w wielu miejscach w domu: w salonie, sypialni lub kuchni, a także w biurze. Koszty eksploatacji zależą od kilku czynników, takich jak wielkość pomieszczenia i częstotliwość użytkowania. Jeśli używasz go często przez kilka godzin, powinieneś spodziewać się, że zapłacisz około 800-1600 zł miesięcznie, w zależności od tego, ile biopaliwa będziesz potrzebować.
Tak samo jak przyjazny naturze kominek zredukuje średnią śladu węglowego, tak samo wsparcie specjalistów SEO pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na reklamę. Pozycjonowanie stron, oferowane przez Grupę iCEA, zostawi widoczny ślad w przestrzeni internetowej, dzięki któremu więcej potencjalnych klientów będzie w stanie trafić do polecanych przez Ciebie usług lub produktów!
Biopaliwo - jak je wybrać?
Kominek ekologiczny, jak już wspominaliśmy, zasilany jest paliwem płynnym lub żelowym. Musi być ono wykonane na bazie etanolu i wody (lub substancji żelujących w przypadku paliwa żelowego), a produktem jego spalania jest niewielka ilość dwutlenku węgla i pary wodnej.
Wysokiej jakości biopaliwo nie plami. Bioetanol nie powoduje wysuszania powietrza, ale delikatnie je nawilża. Na rynku dostępne są również biopaliwa zapachowe, np. o leśnej woni, zapachu kawy lub bardziej egzotyczne. Istotnym jest jednak, aby wybrane przez nas paliwo posiadało konieczne atesty.
Który kominek wybrać?
Kominki dzielą się na dwa rodzaje:
- kominki wentylacyjne - tradycyjne piece metalowe oraz piece na pellet, w których spalany jest pellet z trocin, wiórów drzewnych lub kory;
- kominki wentylowane - przeznaczone do spalania paliw płynnych (benzyna) oprócz paliw stałych, takich jak węgiel czy brykiety.
Kominek ekologiczny jest świetnym uzupełnieniem systemu grzewczego w Twoim domu. Stanowi dobry sposób na zmniejszenie ilości emitowanego CO2, a przede wszystkim wspiera nasze środowisko. Z tych względów zdecydowanie warto się nim zainteresować!
fot. otwierająca: materiały prasowe