Wykańczanie domu - wybieramy najlepsze listwy przypodłogowe

Wykańczanie domu - wybieramy najlepsze listwy przypodłogowe

Gdy wykańczamy wnętrza, skupiamy swą uwagę na meblach i dodatkach oraz kolorach ścian. A co z podłogą? Czy ozdabiamy ją wyłącznie kolorowymi chodniczkami i dywanami? Ważnym elementem aranżacji pomieszczeń są listwy przypodłogowe, dekoracyjne i wykończeniowe, które mogą stanowić ciekawe dopełnienie. Przedstawiamy zatem kilka propozycji.

Profil łączący PROJOINT T Stal nierdzewna Profilpas

Profil łączący PROJOINT T nie wygląda ani jak listwa progowa, ani jak łączeniowa. W zależności od szerokości i wybarwienia może błyszczeć na połączeniu naszych podłóg, elegancko wypełniając szczelinę, lub dyskretnie maskować niedoskonałości.

Profil łączący PROJOINT T jest dostępny w dwóch szerokościach (14 i 26 mm) oraz trzech wykończeniach (stal nierdzewna błyszcząca, satynowa lub piaskowana). Może być mocowany na bazie lub za pomocą kleju. Nic więc dziwnego, że jest najczęściej kupowaną listwą do podłóg o tym samym poziomie. Jego wyjątkowy kształt pozwala jednak na zastosowanie do podłóg o różnych poziomach (2-3 mm).


 

Profil dekoracyjny PD Elit 10/15/23/50

W Twojej łazience wieje nudą? Nie masz pomysłu jak to zmienić? Pomoże Ci w tym seria listew dekoracyjnych firmy Profil Design. Wykonane ze stali nierdzewnej, wypolerowanej na efekt lustro, dostępne są w czterech kolorach i wymiarach (10, 15, 23 i 50 mm). PD Elit (srebrna), PROFIL DEKORACYJNY PD GOLD (złota), PD Copper (miedź) i PD antracyt to mistrzowie w swojej dziedzinie.

Listwa cokołowa biała do malowania

Co mają wspólnego dziecko, odkurzacz i woda? Odpowiedź jest prosta - doskonale niszczą listwy cokołowe. Zabawa, odkurzanie czy duża, mokra plama to wrogowie delikatnych cokołówek. Ale nie wszystkich. Firma NMC znalazła rozwiązanie tego problemu - stworzyła listwy cokołowe z wysokiej gęstości polistyrenu HDPS o dużej odporności mechanicznej, czyli bardzo odporne na uderzenia.

Co więcej, są to listwy do malowania. Puszka farby i wałek i listwy staną się białe, szare czy różowe. A jeśli nawet na rogu powstanie odpryśnięcie, wystarczy trochę szpachli lub masy naprawczej i listwa będzie jak nowa. Biała listwa do malowania jest więc rozwiązaniem niemal doskonałym.

 

Listwy narożne Proangle Q Profilpas

Z listwą narożną czy bez? To częste pytanie glazurnika. Wykańczać glazurę na rogach można bowiem na dwa sposoby - odpowiednio wyszlifować krawędzie płytek tak, aby do siebie przylegały lub zastosować listwę narożną. To pierwsze rozwiązanie jest teoretycznie bardziej estetyczne. Warto jednak wziąć pod uwagę, czy położenie pięknej stalowej lub chromowanej listwy, np. Profilpas Proangle Q, nie da lepszego efektu.

Szlifowanie jest na pewno trudniejsze, bardziej pracochłonne i długo trwa, a tak powstały narożnik jest wrażliwy na uszkodzenia przy silniejszym uderzeniu. Stosując listwę Profilpas Proangle Q, zyskujemy czas, tworzymy odporny na uderzenia róg, a dodatkowo pięknie ozdabiany naszą łazienkę.

Kątowniki

Po co nam kątowniki? Przede wszystkim do zabezpieczania zewnętrznych krawędzi ścian przed uszkodzeniem mechanicznym, takim jak ukruszenie lub nadmierne ocieranie rogów ścian. Kątowniki powszechnie stosuje się w obiektach o dużym natężeniu ruchu lub łazienkach. Dobrym wyborem będzie np. kątownik Procorner - wykonany z białego lub anodowanego na srebrno aluminium, stali nierdzewnej lub mosiądzu polerowanego. A co najlepsze - samoprzylepny.

 

***

Sklep.Listwy.net to od wielu lat działający na polskim rynku sklep internetowy, w którego asortymencie znajdują się listwy przypodłogowe, dekoracyjne i wykończeniowe. Firma współpracuje tylko z największymi producentami listew i profili premium, takimi jak Profilpas, Profil Design, NMC, Lagrus. Stale poszerza swój asortyment, aby móc zaproponować najciekawsze produkty w najlepszych cenach.

Oferta listew oferowanych przez Sklep.listwy.net jest różnorodna. Klienci znajdą tu listwy z aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu i mosiądzu chromowanego, listwy dekoracyjne do glazury, listwy cokołowe, wykończeniowe, progowe oraz produkty do nietypowych zastosowań, jak te do połączenia podłóg o różnych poziomach, zakończeniowe czy profile dylatacyjne. Bogaty wybór produktów zadowoli wielbicieli klasyki oraz tych, którzy wybierają nowoczesny wygląd.

źródło i zdjęcia: Sklep.listwy.net