Trzy powody, dla których warto postawić na metalowe meble biurowe

Trzy powody, dla których warto postawić na metalowe meble biurowe

Planujesz remont pomieszczeń biurowych, a może dopiero urządzasz swoje pierwsze biuro? W obu przypadkach zdecydowanie warto rozważyć rezygnację z mebli drewnianych na rzecz metalu. Takie szafy i biurka wbrew pozorom wcale nie muszą wyglądać tanio czy też mieć bardzo surowego, magazynowego charakteru. Sprawdź, dlaczego metalowe meble biurowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wytrzymałość na najwyższym poziomie

Ogromną zaletą metalowych półek jest ich wytrzymałość. Spokojnie poradzą sobie w sytuacjach, w których plastikowe lub drewniane półki zaczęłyby się niebezpiecznie uginać. Metalowe szafy od FX Meble mogą wytrzymać naprawdę duże obciążenia i zapewniają imponującą stabilność. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku ciężkich segregatorów i teczek z ważnymi aktami, grubych ksiąg i stosów papieru.

Ciężkie dokumenty można przechowywać nawet przez dłuższy czas bez odkształcenia się mebli. Ponadto metal jest znacznie odporniejszy na różnego rodzaju uszkodzenia, nie zaszkodzi mu również przypadkowe zalanie lub zawilgocenie. Solidnie wykonane meble metalowe mogą zatem posłużyć przez naprawdę wiele lat, co może pozwolić na spore oszczędności. Szafki i biurka z metalu wyróżniają się na dodatek świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Łatwe czyszczenie i konserwacja

Dla wielu osób dość istotną zaletą może być łatwość czyszczenia metalowych mebli. Takie produkty nie kurzą się tak bardzo jak ich drewniane lub przeszklone odpowiedniki, ponadto kurz jest przeważnie mniej widoczny. Do pozbycia się wielu zabrudzeń może wystarczyć nawet sama woda, której ilościami nie trzeba przejmować się aż tak bardzo jak w przypadku drewna. Na dodatek metal można czyścić znacznie ostrzejszymi środkami chemicznymi.

Ponadto metalowe meble nie wymagają tak częstej konserwacji jak drewniane szafki i biurka. Należy jednak pamiętać o regularnej impregnacji i ochronie przed rdzą, zwłaszcza jeśli producent dał w tej kwestii konkretne zalecenia. W ofercie sklepu FX Meble Metalowe można znaleźć elementy wyposażenia biura, które zostały wykonane z wysokiej jakości, odpornej na korozję stali, dzięki czemu konserwację można ograniczyć do niezbędnego minimum.

Nowoczesny design jest w modzie

Metal rozgościł się na dobre w biurach w momencie powrotu mody na styl industrialny. Minimalizm w wystroju wnętrz jest jednym z najgorętszych trendów, których ważnym elementem są właśnie proste meble metalowe. Stal sprawi, że biuro nabierze surowego, fabrycznego charakteru, który jest jednym z najważniejszych wyznaczników industrialnych aranżacji. Sklep FX Meble Metalowe oferuje zestawy w modnych odcieniach beżu, bieli czy też szarości.

Ponadto minimalistyczny design i moda na praktyczne, proste elementy wyposażenia pozwalają na odrobinę szaleństwa w kwestii doboru dodatków. Główną dekoracją biura może stać się oryginalna lampa industrialna, która również może być wykonana z metalu. Ponadto wnętrzom można dodać nieco przytulności przy pomocy roślin. Mile widziane są również nowoczesne, abstrakcyjne obrazy i rzeźby.