Nowoczesne rozwiązania w łazience

Nowoczesne rozwiązania w łazience

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Jego wyjątkowość tkwi nie tylko w funkcji, którą pełni, ale również w wyglądzie. Obecnie, coraz więcej urządzeń i mebli dedykowanych do łazienki staje się swoistymi "dziełami sztuki". Oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji potrafią zaskakiwać wyglądem, konstrukcją, wzornictwem i innymi parametrami estetycznymi. Dotyczy to między innymi baterii umywalkowych oraz samych umywalek - których najnowocześniejsze modele przypominają "użytkowe rzeźby". Jeśli zależy ci, by twoja łazienka była estetyczna w wysokim stopniu, a jednocześnie funkcjonalna i komfortowa - poniżej podpowiadamy jaki rodzaj baterii umywalkowej warto wybrać.

Nowoczesne baterie umywalkowe - czyli jakie? Kilka porad przed zakupem

Nowoczesne technologie nie pozostają bez wpływu na urządzenia stosowane w łazience, w tym również na te zupełnie podstawowe - takie właśnie jak umywalki i używane w nich baterie. Każdy z nas kto miał okazję zetknąć się z umywalkami kamiennymi, wolno stojącymi lub szklanymi zdaje sobie sprawę jak wielkie cuda mogą one zdziałać dla wyglądu łazienki.

Na szczęście, nie musimy wydawać "milionów", by uzyskać dostęp do nowoczesnych i atrakcyjnych wizualnie baterii umywalkowych. Wiele z nich kosztuje zaledwie ponad 100 złotych, co stanowi niezbyt wygórowaną cenę. O czym zatem warto pamiętać, przeglądając dostępne wzory baterii?

Zacznijmy od sprawy podstawowej - czyli materiału, z którego zostały baterie wykonane. Polecamy szczególnie baterie wykonane w całości z metalu (zwłaszcza wylewka i uchwyt), lub te, w których zastosowano ceramiczne głowice. Im wyższa klasa metalu - tym lepiej będzie się on prezentował.

Wylewka to istotny element w konstrukcji baterii, który często jest mylnie brany za samą baterię. Wylewka może być zarówno wbudowana w całą konstrukcję baterii, jak i stanowić jej osobny element. W tym ostatnim przypadku warto sięgać po wylewki wysokie i smukłe, przypominające wygiętą szyję łabędzia. Wylewki takie dodają umywalce (i całej łazience) elegancji oraz szyku, czyniąc pomieszczenie wyjątkowo klimatycznym.

Baterie jednoczęściowe są nie mniej estetyczne. Zwłaszcza że znajdziemy wiele modeli o ascetycznej, prostej konstrukcji, sprawiających zarazem wrażenie: schludności oraz elegancji. Warto podkreślić, że minimalistyczne rozwiązania do łazienki to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów, który warto eksplorować.

Gdzie kupować baterie umywalkowe wysokiej klasy?

Osobom poszukującym nowoczesnych i estetycznych rozwiązań do umywalek łazienkowych polecamy sięgnąć po baterie Grohe. Urządzenia tej marki cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w naszym kraju, co czyni Grohe jednym z liderów na rynku mechanizmów łazienkowych.

Baterie Grohe prezentują najnowocześniejsze trendy minimalistyczne oraz modernistyczne - znajdziemy zarówno baterie z rozłącznymi elementami, jak i połączonymi w jednorodną konstrukcję. Zdecydowaną zaletą produktów Grohe jest ich wysoka jakość oraz stosunkowo niska cena. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na wybranie baterii o wysokich parametrach estetycznych, niezależnie od zasobności portfela. Oprócz baterii warto polecić inne mechanizmy wykorzystywane w łazience - w tym zestaw podtynkowy Grohe, systemy instalacyjne, baterie wannowe oraz prysznicowe.