Ekonawierzchnia z firmą Polbruk

Ekonawierzchnia z firmą Polbruk

Krajobraz współczesnych miast jest często szary i monotonny, a w miejskiej przestrzeni, jak grzyby po deszczu, wyrastają ogromne wieżowce, skonstruowane z betonu, stali i szkła. Sposobem na ożywienie spowitego w szarościach pejzażu i wprowadzenie do niego odrobiny zieleni są płyty Polbruk Meba i kostki Polbruk Execk, które zamienią parkingi, nasypy w ekologiczną łąkę.

Zielony akcent

Industrialny charakter nowoczesnych metropolii przejawia się przede wszystkim w postawieniu na funkcję użytkową, z czym związana jest także budowa ogromnych parkingów, długich promenad czy skwerów, otaczających modne centra handlowe. Wszystkie te miejsca najczęściej wykonane są z szarego betonu lub prostych płyt, by jak najlepiej zapewnić czystość i wygodę.

Konsekwencją tego jest często mało atrakcyjny i pozbawiony barwnej roślinności krajobraz, ograniczający się do niewielkich skrawków zieleni wokół. Jednak funkcjonalny charakter nawierzchni nie musi wykluczać braku trawy. Wystarczy na przykład, wyłożyć przestrzeń przeznaczoną na miejsca postojowe, ażurowymi płytami Polbruk Meba lub kostkami Polbruk Execk, o specjalnych kształtach, które po ułożeniu tworzą powierzchnię z otworami.

W powstałych przestrzeniach można zasiać trawę lub ewentualnie wypełnić je drobnymi kamyczkami czy grysem, dzięki temu parkingi nie będą już dłużej betonową pustynią, przy jednoczesnym zachowaniu swej pierwotnej funkcji. Dodatkowo, dzięki swej budowie ekologiczne kostki i płyty zapewniają przenikanie powietrza oraz odprowadzanie wody i przesiąknie wód opadowych do gruntu, co powoduje, że na powierzchni nie powstają wielkie kałuże, a ekosystem nie przestaje funkcjonować. Kolekcje Polbruk Meba i Polbruk Execk są odpowiedzią na coraz popularniejszy nurt eko i pozwalają na odrobinę natury pośród miejskich szarości.

Ekologiczna funkcjonalność płyt i kostek Polbruk

Płyty Polbruk Meba i kostki Polbruk Execk to sposób na przyjazną środowisku, a przy tym stabilną i trwałą nawierzchnię. Polbruk Execk to ośmiocentymetrowa kostka ekologiczna o wymiarach 20x20 cm, natomiast Polbruk Meba to ażurowe płyty dostępne w trzech grubościach (8 cm, 10 cm i 12 cm) oraz rozmiarze 40x60 cm i szerokości otworów 90 cm. Dzięki odpowiedniej grubości elementy te są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego też z powodzeniem stosować je można do wykładania miejsc mocno obciążonych i eksploatowanych, takich jak parkingi, czy drogi dojazdowe.

Świetnie sprawdzą się również jako umocnienie i wykończenie przydrożnych nasypów lub wiaduktów. Ich prosty kształt i duże wymiary ułatwiają również układanie i pozwalają na szybką budowę nawet dużych powierzchni. Dodatkową zaletą jest bogata paleta kolorystyczna, bowiem pierwszą z propozycji wybrać można w barwie szarej, grafitowej, czerwonej, oliwkowej lub brązowej, natomiast drugą w szarym, grafitowym lub czerwonym kolorze. Polbruk Meba i Polbruk Execk to rozwiązanie dobre wszędzie tam, gdzie potrzebna jest funkcjonalna, a przy tym estetyczna nawierzchnia.

Nowoczesne miasta nie muszą przypominać przytłaczających, pozbawionych roślinności, betonowych placów. Płyty Polbruk Meba i kostki Polbruk Execk zamienią szarą nawierzchnię w funkcjonalną, ekologiczną i zieloną przestrzeń.

źródło i zdjęcie: Polbruk