Na co zwracać uwagę przy ciepłym montażu okien?

Sposobem na energooszczędność domu jest ciepły montaż okien.

Ciepły montaż okien polega na trwałym i przede wszystkim skutecznym uszczelnieniu połączenia stolarki z murem. Oprócz tradycyjnej pianki montażowej używa się do tego dodatkowych materiałów termoizolacyjnych, m.in. takich jak folie oraz taśmy paroszczelne, paro przepuszczające. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż od samego początku, aż do końca usługi ciepłego montażu wymagana jest fachowość poparta solidnością. W przypadku ciepłego montażu najważniejsza jest jednak wiedza, jak prawidłowo  zaizolować miejsca między ramą okna a murem.

Ciepły montaż polecany jest do każdego rodzaju okien, jednak najbardziej efektywny będzie w duecie z oknami energooszczędnymi. Takie połączenie zagwarantuje nam komfort cieplny, a także zmniejszy rachunki za energię.

Ciepły montaż okien ma na celu likwidację tzw. mostków termicznych czyli miejsc słabo zaizolowanych powstających na styku okna z murem . Im jest ich więcej, tym więcej ciepła traci dom, a co za tym idzie- zwiększają się koszty zużytej energii potrzebnej na jego ogrzanie. Ponadto, przy nieprawidłowej izolacji może dojść do przemarzania i zawilgocenia ścian, co w efekcie często doprowadza do powstania nieestetycznej, a co gorsze, szkodliwej dla zdrowia  pleśni.

By mieć pewność, że usługa montażu  okien odbyła się w sposób fachowy, należy zwrócić uwagę na kwalifikacje ekipy, która go przeprowadza. Firma OknoPlus zapewnia swoim pracownikom gruntowne szkolenia poparte godzinami praktyk. Ekipy montażowe OknoPlus przeszły szkolenia w zakresie prawidłowego ciepłego montażu, co zostało potwierdzone certyfikatami  renomowanych koncernów - SOUDAL i BRUEGMANN?.

Decydując się na energooszczędny dom pamiętajmy, że same produkty to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa proces budowy oraz montażu poszczególnych elementów. By nasz dom stał się w przyszłości azylem ciepła i domowego ogniska warto zdecydować się na ciepły montaż okien.

Izabela Tryba

Okna, drzwi, rolety i bramy, systemy aluminiowe

Zobacz wypowiedzi
OknoPlus

Ekspert firmy

OknoPlus